strona internetowa
fot.pexels.com

Posiadanie strony internetowej to w obecnych czasach sprawa oczywista. Dzisiaj, potencjalni klienci, najczęściej szukają informacji na temat produktów, usług czy opinii na temat firmy w internecie. To tak, jak z profilem na Facebook-u. Przyjęło się, że jeżeli kogoś nie ma na tym portalu społecznościowym, to nie istnieje. To samo możemy przenieść do biznesu. Nawet pokolenie 50 i 60 latków, które na co dzień nie dorastało w erze cyfryzacji, korzysta z przywilejów dobra, jakim jest internet. Wyjaśniamy, dlaczego należy mieć swoją stronę internetową.

Strona internetowa – garść informacji

Zacznijmy od tego, czym w zasadzie jest strona internetowa. Jest to swego rodzaju dokument, który swoje miejsce ma w internecie. Właściciel może w niej zamieszczać różne informacje. Mogą to być witryny oparte o newsy z całego świata, kraju, regionu, portale odnoszące się do konkretnej tematyki np. sportu czy strona jakiegoś przedsiębiorstwa, prezentująca swoje usługi.

Właśnie ta ostatnia jest istotna z punkty widzenia osoby, która jest właścicielem firmy. W dużej mierze to z tego źródła mogą być pozyskiwani przyszli klienci. Jest to swoista reklama, która przedstawia to, czym zajmuje się dane przedsiębiorstwo, często zawierająca informacje na temat ceny za usługi, przedstawia zespół specjalistów. Chociażby już z samej strony internetowej możemy wywnioskować jakie opinie posiada firma i określa swoje podejście do projektów czy klientów.

Jak zrobić stronę internetową?

Możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zlecenie zrobienia strony www profesjonalnej agencji, która ma w tym duże doświadczenie. Razem z nimi przygotować projekt, wprowadzić swoje pomysły i sugestie i umieszczać ewentualne poprawki. Należy tutaj zaznaczyć, że taka agencja będzie potrzebowała bardzo szczegółowych informacji nt. kolorystyki, stylu tekstów, nazewnictwa poszczególnych podstron itd. Niestety jest to jeden z kosztowniejszym zabiegów, gdyż w niektórych przypadkach stworzenie strony internetowej od podstaw nie jest sprawą szybką.

Alternatywnym sposobem jest zlecenie tego zadania freelancerowi, który zazwyczaj przygotuje Tobie taką stronę w mniej kosztowny sposób. Istnieją portale specjalnie przeznaczone do zlecania tego typu projektów. Poszukaj grup na Facebook-u, czy popytaj znajomych. Może oni mają kontakt do kogo sprawdzonego.

Ostatnia opcja, to wykonanie zrobienia strony internetowej samemu. W internecie znajdziesz dużo kursów czy tutoriali pt. ‘’Jak zrobić stronę internetową?’’. Nie jest to sprawa łatwa, ale małymi krokami dojdziesz do celu. Opłaci się to Tobie szczególnie finansowo. Gorzej, jeśli stworzysz stronę z błędami, dlatego być może należy powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom.

strona internetowa
fot.pexels.com

Ile kosztuje strona internetowa?

Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj wyposażenie samochodu. Im więcej znajduje się w nim akcesoriów, dodatków, ulepszeń, tym koszt jego zakupu jest droższy niż zwykła, podstawowa wersja. To samo tyczy się strony internetowej. Obecnie znacznie łatwiejsze jest zrobienie strony internetowej opartej np. o system CMS. Jednym z nich jest chociażby WordPress, który został stworzony do zarządzania treścią i przeciętny użytkownik może w bardzo prosty sposób umieszczać w nim różne treści czy udogodnienia za pomocą panelu administracyjnego.

Statystyczne ceny stworzenia strony internetowej wahają się od 3000 do 18000 tys. złotych. Wszystko zależy od tego, jaki wybierzesz szablon graficzny, komu zlecisz wykonanie usługi, czy zdecydujesz się na pełny pakiet (np. dostosowanie witryny pod optymalizację SEO, współpracę przy późniejszych etapach tworzenia itp.), wybór odpowiedniego systemu CMS lub stworzenie witryny statycznej. Sprawdź oferty w internecie. Wybierz dla siebie najrozsądniejszą opcję. Być może lepiej zapłacić więcej profesjonalnej agencji, która wykona zlecenie tak, jak to sobie zaplanowałeś i twoja strona internetowa będzie widoczna w sieci dla potencjalnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here