telefon dla seniora
fot.pexels.com

Na rynku co rusz pojawiają się kolejne modele smartfonów z nowymi aparatami, funkcjami i zabezpieczeniami. Bywa i tak, że przeciętny Kowalski przynajmniej raz w roku zmienia telefon. Popularne marki starają się wyprzedzić konkurencję i zyskać nowych klientów. A jak to wygląda w przypadku starszych osób? Poznajmy telefony dla seniora warte uwagi.

Prezent na dzień babci i dziadka – telefon komórkowy

Jaki telefon dla seniora wybrać? Taki, który będzie prosty w obsłudze. Starsze osoby mają problem z opanowaniem współczesnej techniki. Dotyczy to podstawowych sprzętów elektronicznych, korzystania z internetu czy telefonu komórkowego. Mają wystarczającą potrzebę – zadzwonić do bliskiej osoby lub odebrać, gdy to ona dzwoni. Nowoczesny aparat fotograficzny lub aplikacje nie są dla nich priorytetem, nawet od nich stronią. Idealną okazją do kupna komórki jest dzień babci i dziadka. Z pewnością ucieszą się oni z takiego prezentu.

Jaki smartfon dla seniora? Musi mieć podstawowe funkcje

Przede wszystkim telefon, który będzie użytkowany przez starszą osobę musi zawierać duże przyciski. Niestety, w podeszłym wieku zaczynają się problemy ze wzrokiem, dlatego istotne jest, aby telefon komórkowy posiadał litery oraz cyfry, które senior bez problemu dostrzeże.

Dla młodzieży szczególne ważne jest posiadanie wielu aplikacji, ładnego motywu czy dostępu do internetu mobilnego. W przypadku seniorów, zwróćmy uwagę na menu. Musi być ono proste i przejrzyste. Dostępne za pomocą maksymalnie dwóch kliknięć. Naszym babciom lub dziadkom wystarczy, aby znajdował się tam Spis telefonów oraz Wiadomości.

Tryb głośnomówiący. Tak, jak ze wzrokiem, tak ze słuchem miewają problemy nasi bliscy. Zadbajmy o to, aby telefon, który sprezentujemy posiadał zestaw głośnomówiący. Unikniemy wtedy krzyków do słuchawki w naszym smartfonie. Dzięki temu, osoba starsza w sposób jasny i klarowny nas zrozumie i będzie mogła komfortowo prowadzić rozmowę.

Tryb SOS i latarka. Mogą to być bardzo przydatne funkcje. Pierwsza z nich dotyczy sytuacji, gdy osoba starsza jest zagrożona i prosi o pomoc. Wtedy warto skorzystać z takiego przycisku w telefonie. Latarka jest narzędziem, który przyda się w szczególności w piwnicy, aby doświetlić konkretne miejsce.

telefon dla seniora
fot.pexels.com

Propozycje smartfonów dla seniora

Obecnie, dostępnych na rynku jest sporo telefonów przeznaczonych tylko dla seniorów. Ich ceny zaczynają się już od 50 zł, a kończą na 400 zł. Poniżej zaprezentujemy kilka z nich, które prezentują powyższe funkcje.

Pierwszym z nich jest telefon marki MYPHONE HALO EASY. Posiada on wbudowany przycisk SOS, kalkulator, wibracje oraz budzik. To, co jest ważne dla seniora to duże cyfry, dzięki którym swobodnie wybierze numer do konkretnej osoby. Lekki i smukły zmieści się do torebki lub kieszeni. Jego dodatkowymi atutami są radio i lampka LED. Telefon ten można kupić już za około 80 zł.

Kolejną propozycją jest MYPHONE HALO 2. Jest to telefon z wytrzymałą baterią oraz stacją ładowania. Jego atutem jest duży, kolorowy wyświetlacz oraz opcja ustawienia fotokontaktów. Dzięki temu senior może zadzwonić do osoby widocznej na zdjęciu, bez konieczności czytania imienia. W menu znajdziemy dużą, czytelną czcionkę ułatwiającą oraz podświetlane przyciski, gwarantujące komfortowe użytkowanie. Wytrzymała bateria sprawi, że telefon jest bardzo oszczędny, gdyż może wytrzymać bez ładowania nawet 21 dni. Za pomocą jednego przycisku sprawdzimy dzisiejszą datę i godzinę. Cena? Około 100 zł.

Dla bardziej zaawansowanych seniorów polecamy Maxcom MM760 z aparatem 2 Mpix. Jest to łatwy telefon w użytkowaniu. Wytrzymały, a zarazem designerski. Okraszony jest metalową obudową. Wśród dostępnych funkcji znajdziemy w nim: latarkę, Radio FM, aparat z kamerą, budzik, kalkulator, kalendarz, odtwarzacz muzyki i filmów czy wejście na kartę MicroSD. Supercienki telefon, posiadający mocy głośnik jest jednym z najlepszych wyborów spośród dostępnych modeli telefonów dla seniorów. Jego koszt to około 200 zł w sklepach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here