Dlaczego warto wysłać paczkę kurierem

Coraz więcej osób robi obecnie zakupy w sieci, co wiąże się z wysyłką do domu. Dlaczego w takiej sytuacji warto wybrać przesyłkę kurierską i jakie korzyści płyną z tej opcji dostawy?

Zalety przesyłek kurierskich

Z roku na rok ilość przesyłek, które wysyłane są za pomocą firm kurierskich wzrasta. Nikogo to nie dziwi, ponieważ jest to bardzo wygodna forma dostarczania towarów, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie czas i wygodę i zależy im na tym, by kurier przyniósł paczkę wprost pod drzwi mieszkania.

Bardzo szybka dostawa to jeden z głównych atutów wyboru przesyłek kurierskich i w tym zakresie możemy mówić o tym, że wybór kuriera to opcja znacznie szybsze niż np. skorzystanie z oferty Poczty Polskiej. To wszystko idzie w parze z wygodą, ponieważ kurier przed dostarczeniem paczki pod wskazany adres dzwoni do odbiorcy i umawia się z nim na konkretną godzinę, co również jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala dostosować czas odbioru przesyłki do harmonogramu naszego dnia.

W wielu miejscowościach zamówienie kuriera jest aż po prostu jedną z niewielu dostępnych form wysyłki towaru – zwłaszcza tam, gdzie nie ma blisko placówki pocztowej.

Obecnie przesyłki kurierskie realizowane są na terenie kraju i poza jego granicami. Istnieje możliwość zakupienia towaru np. w polskim sklepie i wysłania go do bliskiej osoby, która mieszka za granicą, co jest bardzo wygodne. W takiej sytuacji dobra firma kurierska gwarantuje też bezpieczeństwo transportowe. Wiele osób właśnie w ten sposób wysyła ważne dokumenty biznesowe, dzieła sztuki, a także przedmioty o niestandardowych rozmiarach.

Jak wybrać dobrą firmę kurierską?

W sytuacji kiedy szukamy dobrej firmy kurierskiej warto wziąć pod uwagę opinie, jakimi cieszy się dana firma. W tym zakresie polecaną firmą jest https://allekurier.pl/, która oferuje tanie przesyłki krajowe i zagraniczne, z szybką i bezpieczną dostawą. Dodatkową zaletą jest tutaj fakt, że możemy zaoszczędzić nawet do 70% naszych środków w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele firm kurierskich, jednak nie zawsze jakość ich usług idzie w parze z opłatą, jaką ponosi klient, dlatego warto dokładnie zapoznać się z ofertą, zanim zdecydujemy się na współpracę i sprawdzić, czy firmy nie posiadają np. ukrytych kosztów, o których na początku nie informują klientów, ale taki zapis jest ujęty dodatkowym drukiem w ofercie.

Na tle konkurencji to właśnie firma AlleKurier.pl oferuje szybki czas nadania przesyłki, konkurencyjne ceny oraz łatwy kontakt z infolinią – w przypadku jakichkolwiek problemów.

Co odróżnia przesyłki kurierskie od przesyłek realizowanych przez Pocztę Polską?

Główna różnica między Pocztą Polską a usługi kurierskimi polega przede wszystkim na rodzaju podstawowych usług, ponieważ firmy kurierskie specjalizują się głównie w szybkim i bezpośrednim dostarczaniu przesyłek, zaś najważniejszym zadaniem Poczty Polskiej jest doręczanie listów.

Oczywiście na poczcie można też wysłać paczkę, ale jest to zdecydowanie droższy wybór niż w przypadku zamówienia kuriera. Główna różnica polega też na tym, że Poczta Polska jest spółką państwową, a firmy kurierskie są firmami prywatnymi, które często oferują znacznie niższe ceny, by mieć możliwość przebicia się wśród konkurencji i znalezienia klientów. W praktyce to właśnie kurier dostarczy przesyłkę bardzo szybko pod wskazany adres, natomiast paczka pocztowa zazwyczaj dociera nieco później do rąk adresata.

Z kolei w przypadku nieobecności odbiorcy kurier dzwoni do adresata lub przyjeżdża w innym terminie, natomiast listonosz, który nie zastał mieszkańca pod wskazanym adresem często zostawia awizo, więc pojawia się konieczność dojazdu do placówki pocztowej i odebrania paczki osobiście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here