Kominkowe kratki wentylacyjne

Jaka jest różnica między kratkami wentylacyjnymi do kominków a kratkami standardowymi i jak nie dokonać złego wyboru? Kratki kominkowe mają za zadanie zapewnić wentylację wewnątrz kominka i odprowadzać powietrze ogrzane przez palenisko do pomieszczenia.

Kratki kominowe z reguły nie zawierają elementów plastikowych i mają stabilną powłokę. Wybierając kratkę do kominka, należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale także na firmę-producenta i kompletny zestaw.

Kominek w pomieszczeniu to nie tylko ważny element wnętrza, który daje komfort, ale także źródło ciepła. Aby utrzymać dym i sadzę z dala od powietrza, zapobiec przegrzaniu konstrukcji i umożliwić swobodne rozprzestrzenianie się ciepła, potrzebne są kratki wentylacyjne do kominka. Użytkowanie urządzenia bez nich jest niebezpieczne.

Kratki wentylacyjne kominowe

Projekt musi łączyć w sobie funkcjonalność i atrakcyjny wygląd – kratki wentylacyjne kominków są ważnym elementem wzornictwa. Różnorodność modeli: proste i z dekoracyjnymi detalami, można kupić w sklepie internetowym https://www.komineo.pl/pl/c/Kratki-kominkowe/6 .

Cel praktyczny kratek kominkowych:

  • Do ochrony wnętrza obudowy kominka i materiałów obudowy przed przegrzaniem;
  • zapobieganie przenikaniu małych cząstek spalonego paliwa do powietrza;
  • Równomierne rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu.

Kratki wentylacyjne kominka oddziałują z gorącym powietrzem, dlatego powinny być wykonane z jakościowego metalu i pokryte żaroodpornymi farbami.

Projekt spełnia funkcję dekoracyjną i może stać się ozdobą każdego wnętrza. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroką gamę modeli w różnych kolorach, spośród których łatwo wybrać ten właściwy. Wiele konstrukcji wyposażonych jest w żaluzje lub deflektory, które pozwalają regulować siłę strumienia powietrza lub równomiernie rozpraszać strumień ciepłego powietrza po pomieszczeniu.

Wybierz kratkę

Z firmą Komineo można uzyskać bezpłatną konsultację, przejść na stronę w dogodnym czasie, przyciągnąć do wyboru krewnych i kupić kratkę wentylacyjną do kominka na drewno w ciągu zaledwie kilku minut. Dostawa zamówienia jest realizowana w całej Polsce w określonych terminach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here