karta debetowa
fot.pexels.com

Posiadanie konta bankowego jest konieczne w naszych czasach. Nie tylko pozwala na realizację przelewów bez konieczności udania się do banku, ale jednocześnie ma się wgląd w stan konta w dowolnym momencie. Kiedyś posiadanie rachunku bankowego i chęć sprawdzenia jego stanu czy zrealizowania przelewu wymagała wizyty w placówce bankowej.

Dostęp do konta bankowego

Minęły już czasy, w których jedyną możliwością, by mieć dostęp do konta, jak i również wykonać przelew było pójście do swojego banku. Oczywiście bardzo często konieczne było okazanie dowodu osobistego, jak i również książeczki czekowej, w której wpisywało się kwotę do wypłaty. Wraz z biegiem czasu i pojawieniem się całkowicie nowych możliwości, korzystanie z zasobów pieniężnych stało się znacznie łatwiejsze. Jeszcze kilka lat temu wymagało się karty, dzięki której można było wypłacać pieniądze w banku, bankomacie, sklepie, a nawet płacić nią za zakupy. Obecnie coraz modniejsze są aplikacje bankowe, które można posiadać w swoim telefonie i za ich pośrednictwem nie tylko wykonać transakcje bezgotówkowe, ale również płacić za zakupy czy wypłacać i wpłacać pieniądze na rachunek bankowy. Nowoczesna technologia sprawia, że korzystanie z pieniędzy znajdujących się w banku jest znacznie łatwiejsze, niż jeszcze kilka lat temu.

Jak założyć konto w banku?

Istnieje kilka możliwości, by wejść w posiadanie rachunku bankowego. Jedną z nich jest pójście do wybranego banku i zabranie ze sobą dowodu osobistego. W kilka minut pracownik utworzy konta i da do niego dostęp, ale również dobierze kartę. Kolejnym rozwiązaniem będzie samodzielne otworzenie rachunku bankowego za pomocą Internetu. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranego banku, a następnie wypełnić wniosek o otwarcie rachunku. Następnie w ciągu kilku dni pojawi się kurier z umową bankową, ale również kartą do konta.

karta debetowa
fot.pexels.com

Karta debetowa a kredytowa

Przeglądając oferty rachunków bankowych, wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać najlepszą dla siebie. Przede wszystkim należy zauważyć, że podstawowym podziałem jest konto debet i kredyt. Czym się różnią? Konto debetowe i dołączona do niego karta pozwalają na korzystanie ze zgromadzonych środków na koncie. Bardzo często istnieje możliwość ustalenia limitu, jaki można przekroczyć w ciągu miesiąca. Jednak w momencie wpłynięcia na konto pieniędzy jest on uzupełniany. Natomiast konto kredytowe pozwala na zaciągnięcie zobowiązania finansowego w dowolnym momencie. Wiele banków już w momencie podpisania umowy na prowadzenie rachunku bankowego proponuje otworzenie konta kredytowego, z którego można będzie skorzystać, gdy nadejdzie ku temu okazja.

Oferta kont bankowych, jak znaleźć najlepsze?

Porównując oferty każdego z banku, można zauważyć, że większość tych instytucji rezygnuje z opłat za prowadzenie konta, czy posiadanie karty do niego pod warunkiem, że w ciągu miesiąca pojawią się  na nim wpływy w określonej wysokości. Drugim częstym warunkiem, jest konieczność wykonania odpowiedniej ilości operacji, dlatego jest to niezwykle korzystnym rozwiązaniem.  Szukając najlepszego konta dla siebie, należy wziąć pod uwagę nie tylko wysokość comiesięcznych wpływów, jakie pojawią się na rachunku bankowym, średnią ilość operacji, które będzie się wykonywało. Ponieważ konkurencja między bankami jest dość duża, z tego właśnie powodu przygotowując oferty, starają się, aby były maksymalnie atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Często pojawiają się dodatkowe możliwości, jak oprocentowanie posiadanych środków. Dzięki temu im więcej pieniędzy będzie znajdowało się na rachunku bankowym, tym na większy zysk w skali miesiąca można będzie liczyć.  Dla wielu osób będzie to zaskoczeniem, gdyż porównując oprocentowanie kont bankowych z lokatami, może się okazać, że te pierwsze są korzystniejszym rozwiązaniem. Niezależnie od wcześniejszego podejścia do posiadania własnego konta bankowego, można będzie zmienić swoje zdanie, gdy ktoś zapozna się z pełną ofertą usług finansowych, która znajduje się na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here