Zewnętrzny dysk przenośny 2 TB SSD

Pamiętam czasy, gdy wybierając się do znajomych na wieczór filmowy lub cały dzień poświęcony grom, musiałem zabierać ze sobą kilkanaście płyt CD lub DVD. Nieco później pojawiły się zewnętrzne dyski HDD, które były ciężkie, dość delikatne i wymagały osobnego zasilania. Dziś dyski SSD są miniaturowych rozmiarów, mieszczą się w kieszeni i są kompatybilne z każdym urządzeniem. Czym jeszcze charakteryzują się przenośne dyski SSD?

Pojemny dysk przenośny SSD czy chmura?

Do niedawna ogromną popularnością cieszyły się niewielkie, kieszonkowe pamięci USB tzw. pendrive’y. Pozwalały na szybkie przenoszenie danych pomiędzy komputerami lub innymi urządzeniami, oferując przy tym rozsądne transfery i pojemności. Kilka filmów, gra, zdjęcia z wakacji? Do takich zadań pamięci USB były odpowiednie. Alternatywą stały się również przestrzenie na dane w chmurze, czyli usługi przechowywania danych. Niestety darmowe wersje oferują bardzo niewiele, są uzależnione od szybkości transferu w sieci i zasięgu. Najlepsza alternatywa dla tych rozwiązań? Idealnym rozwiązaniem staje się przenośny dysk SSD o pojemności 2 TB. Dlaczego?

Taka pojemność, świetne transfery danych oraz kompatybilność z większością urządzeń m.in. z komputerami, smartfonami, telewizorami czy konsolami sprawia, że przenoszenie danych jest szybkie, przyjemne i całkowicie bezproblemowe. Chcesz obejrzeć nowy film w 4K na smartfonie podczas podróży? Po prostu przenieś go z pamięci komputera na pamięć przenośną SSD 2 TB, a następnie podłącz do smartfona za pomocą dołączonego do zestawu kabla USB Typu C. A jaki model wybrać?

Przykładowo dysk przenośny SSD Samsung T7 o pojemności 2 TB wystarczy, aby zapisać na nim całą bibliotekę filmów, kilkadziesiąt płyt z muzyką lub wiele gier. To pojemność kilkunastu przeciętnych pamięci USB, a przewaga pod względem bezpieczeństwa i transferu danych jestznaczna. Zacznijmy jednak od gabarytów. Otóż wspomniany dysk zewnętrzny SSD T7 ma metalową obudowę o wymiarach 85 x 57 x 8 mm i waży zaledwie 58 gramów. Podzielmy to teraz przez pojemność przeciętnych pamięci USB np. 128 GB, co daje około 15 pendrive’ów w jednym dysku przenośnym pSSD. Kilkanaście kluczy USB w kieszeni to raczej kiepski pomysł, a jeden dysk przenośny SSD 2 TB bez problemu mieści się w kieszeni koszuli, spodni czy w niewielkiej damskiej torebce. Warto jeszcze spojrzeć na prędkość odczytu danych – nawet 1050 MB/s. Przewaga zewnętrznych dysków SSD jest ogromna! 

Dane bezpieczne i osobiste jak odcisk palca!

Kolejną zaletą dysków zewnętrznych SSD jest imponująca ochrona danych. Chodzi nie tylko o mocną obudowę jak np. w modelu Samsung T7 Shield, który oferuje odporność na uderzenia czy upadek nawet z trzech metrów, ale również o szyfrowanie danych. W modelu T7 Touch możemy chronić swoje pliki wykorzystując szyfrowanie AES 256-bit, ale to nie wszystko! Dane możemy zabezpieczyć i błyskawicznie odbezpieczyć za pomocą odcisku palca – wystarczy przyłożyć go do wbudowanego czytnika, aby uzyskać dostęp do zawartości. Dodatkowo możesz szybko i wygodnie zaktualizować oprogramowanie lub ustawić poziom zabezpieczeń za pomocą dedykowanego oprogramowania na komputery PC i Mac, jak również poprzez aplikację na smartfony z systemem Android. 

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here