Wyposażenie przedszkola

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci powinny rozwijać się holistycznie. Nie tylko umysłowo, ale również fizycznie i społecznie. Pod tym względem, przedszkole pełni ważną funkcję socjalizacyjną, którą spełnia między innymi poprzez animowanie dziecięcych zabaw. To właśnie w ich trakcie, dzieci uczą się „dorosłego życia”, odgrywają role pełnione na co dzień przez dorosłych oraz wchodzą w ich świat. Poniżej dokonujemy przeglądu najciekawszych akcesoriów piankowych i wykonanych z nich klocków, dedykowanych do wyposażenia przedszkola. Produkty te mogą być także stosowane w placówkach o podobnym profilu – szkołach podstawowych, świetlicach, żłobkach. 

Klocki do animowania zabaw grupowych 

Układanie klocków uchodzi stereotypowo za domenę chłopców. Jednak chętnie bawią się nimi również dziewczynki. Wszystko zależy od typu wybranych przez Ciebie klocków oraz sposobu, w który zaczniesz animować zabawę z ich użyciem. Od czego zacząć wybieranie klocków? Przede wszystkim od zwrócenia uwagi na zastosowane do ich produkcji materiały. Oczywiście, polecamy sięgać przede wszystkim po klocki piankowe, cieszące się dużą popularnością wśród dziecięcych opiekunów.

Typowy zestaw klocków piankowych może obejmować od kilkunastu do kilkudziesięciu osobnych elementów. Przed dokonaniem wyboru warto zwrócić uwagę na zawartość interesującego Cię zestawu. Najczęściej, znajduje się w nim około 80 sztuk. Nie mniej ważne są rozmiary poszczególnych klocków. Polecamy wybierać te o stosunkowo dużych rozmiarach, które wydadzą się Twoim podopiecznym atrakcyjne oraz użyteczne w zabawie. Typowy prostopadłościan powinien mieć 16 cm wysokości. Warto podkreślić, że klocki piankowe to zakup na długi czas – dzieci potrafią bawić się nimi wielokrotnie, za każdym razem wykorzystując do tworzenia innej konstrukcji. 

Akcesoria przydatne w zabawie klockami piankowymi 

Oprócz samych klocków warto także sięgnąć po dedykowane na czas zabawy podłoże. Najlepiej, jeśli będzie ono wykonane z tych samych materiałów, co klocki. Możesz sięgać po materace z odpowiednim pokrowcem, jak również po specjalne płyty piankowe. Te ostatnie są wyborem w dużym stopniu elastycznym – możesz łączyć z sobą różne płyty, tworząc mniejsze lub większe powierzchniowo podłoża. 

Pokrowiec na klocki to również dobry pomysł. Najczęściej, ma on formę dużego sześcianu, rzadziej natomiast pojemnika o nieregularnych, elastycznych kształtach. W ich wnętrzu możesz przechowywać poszczególne klocki, bez obaw o ich bezpieczeństwo. Zaletą wyboru pokrowca w formie sześcianu jest fakt, że po spakowaniu, dziecko może na niego wejść, wykorzystując jako kolejny element zabawy. Typowy pokrowiec-sześcian o uniwersalnych rozmiarach ma krawędzie długie na około metr.

Warto też rozważyć zakup klocków piankowych o konkretnych kształtach lub rozmiarach. Popularnym wyborem są klocki sześcienne o krawędziach długich na 20 cm. Za ich pomocą, dziecko może tworzyć mniej lub bardziej rozbudowane konstrukcje przestrzenne. Ponadto, klocki mogą mieć formę ostroboków, walców, prostopadłościanów, a także bardziej rozbudowane i mniej regularne kształty.  Ciekawym pomysłem są też gotowe zestawy klocków piankowych, dedykowane do tworzenia konkretnych konstrukcji. Mowa między innymi o zestawach klocków umożliwiających wybudowanie własnego domu, samochodu, toru przeszkód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here