trening w domu
fot.pexels.com

Pandemia nie sprzyja ćwiczeniom na świeżym powietrzu, ale również na siłowniach, które są zamknięte. Powoduje to, że większość czasu spędzamy w domu. Najpierw praca, potem odpoczynek na kanapie przez telewizorem. Niestety większość lokali, które oferują rozrywkę jest nieczynna. Jak sobie z tym radzić? W tym artykule dowiesz się, które aplikacje do treningu powinieneś zainstalować na swoim telefonie.

Aplikacje fitness do ćwiczeń

Aplikacja może być jak trener personalny. Różnica jest taka, że jest…przyjemniejsza. Ćwiczysz kiedy tylko chcesz i sam ustalasz sobie parametry. Z trenerem na siłowni nie ma łatwo i jest zdecydowanie bardziej wymagający. Jest to oczywiście plusem, gdyż dzięki temu osiągniesz lepsze wyniki. W dzisiejszych czasach niestety trzeba sobie jakoś radzić i ćwiczyć możemy również w domu.

Naszą pierwszą aplikacją na smartfona jest MyFitnessPal, która bije rekordy popularności. Jest to aplikacja wspomagająca odchudzanie. Posiada największą bazę danych produktów spośród wszystkich liczników, które udostępnione są na Android’a. Obecnie jest to ponad 6 000 000 produktów. Aplikacja pokazuje m.in. liczbę kalorii, ilość tłuszczów, białka, węglowodanów czy błonnika w danym produkcie. Zapiszesz w niej swoje ulubione produkty. Dzięki skanerowi kodów kreskowych, znajdziesz produkt dopasowany do Twoich potrzeb. Funkcja kalkulatora posiłków sprawi, że wprowadzisz własne przepisy i obliczyć ich wartości odżywcze.

Workout Trainer to kolejna nasza propozycja. Aplikacja zawiera setki ćwiczeń, które pokazywane są przez profesjonalnych trenerów. Krok po kroku dowiesz się jak wykonać określone ćwiczenie. Jest prawdziwą kopalnią zestawów ćwiczeń. Znajdziesz w niej kolekcję gotowych przykładów treningów na każdą grupę mięśni na różnych poziomach zaawansowania. Wiele z tych propozycji okraszona jest filmami, co w znacznym stopniu ułatwi wykonywanie danego ćwiczenia. Aplikacja jest dostępna zarówno w wersji darmowej, jak i premium. Nie brakuje w niej zestawów ćwiczeń, które możemy wykonywać samodzielnie w domu.

Swoją aplikację stworzyła marka Nike. Nosi ona nazwę Nike Training Club i została stworzona żeby wypełnić Tobie czas w domu. Nike udostępnia w niej nowe treningi, wskazówki żywieniowe i porady ekspertów. Program oferuje tworzenie własnych zestawów treningowych lub skorzystanie już z gotowych. Znajdziesz w nim porady od najbardziej znanych trenerek fitness i celebrytek na świecie. Elastyczne plany treningowe dostosowane są do Twoich potrzeb. Wśród dodatkowych funkcji należy wyróżnić możliwość wgrania ulubionej muzyki do aplikacji.

Propozycją wartą uwagi jest aplikacja Freeletics. Pozwala Tobie ćwiczyć gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz. Dzięki niej schudniesz, odbudujesz mięśnie i odzyskasz formę. Należy przy tym zaznaczyć, że sama aplikacja jest płatna i znajdziemy w niej niewiele darmowej treści. Wśród opinii użytkowników jest jedną z najlepszych aplikacji na rynku. Wyróżnia się dobrze przygotowanymi ćwiczeniami. Aplikacja ta posiada ogromną bazę ćwiczeń i interesujące plany treningowe. Ponadto Coach komunikuje się z użytkownikiem, aby zachęcić go do jeszcze cięższej pracy.

aplikacje do treningu w domu
fot.pexels.com

Spróbuj innych rozwiązań

Co oprócz aplikacji? Wykorzystaj potencjał YouTube. Na tej platformie znajdziesz wiele interesujących filmików przygotowanych przez trenerów personalnych prowadzących swój kanał. Dodatkowo udostępniane są tam przepisy dań, które pomogą zachować Tobie smukłą sylwetkę i cieszyć się zdrowiem. Mimo, iż za oknem pogoda nie sprzyja do ćwiczeń, to istnieje możliwość treningu na świeżym powietrzu. Dwudziestominutowy bieg jest wskazany, aby utrzymać kondycję i nie zdobyć kilku nadmiernych kilogramów. Zakup kilka potrzebnych sprzętów (gumę, matę, ciężarki) i zrób trening przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. Będzie to miało wpływ również na twoją pracę w domu. Dotlenienie mózgu pozwoli Ci zyskać dodatkową energię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here