praca zdalna
fot.pexels.com

Dodatkowe źródło dochodu stanowi zabezpieczenie finansowe na przyszłość. Zarobione w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć na czarną godzinę. Praca na dwa lub nawet trzy etaty nie jest czymś nowym. W internecie znajduje się mnóstwo ofert pracy, którą wykonasz w domu. Poznaj kilka z nich, dzięki którym zaczniesz zarabiać przy pomocy komputera.

Copywriting. Kim jest copywriter?

Prawdopodobnie większość treści, które czytasz w internecie napisana jest przez copywritera. Polega ona na pisaniu na konkretny temat. Zazwyczaj, w samej jej treści, należy umieścić słowa kluczowe, które wyszukują użytkownicy, szukając konkretnej informacji w Google. Nie dość, że musi on być napisany w sposób profesjonalny i zawierać prawdziwe informacje, to dodatkowo temat powinien być zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek.

Praca jako copywriter nie jest wymagająca. Jedynymi umiejętnościami, które powinna posiadać osoba chcąca dostarczać treści do internetu, to używanie poprawnej polszczyzny. Mówiąc krótko – powinien dobrze pisać. Bardzo ważna jest znajomość zasad ortografii i interpunkcji.

Dodatkowe zlecenia można zacząć wyszukiwać na portalach, które specjalizują się w tego typu ogłoszeniach. Ich cena bardzo zależna jest od trudności tematu. Stawki zaczynają się już od 3 zł za 1000 zzs. Za te bardziej specjalistyczne teksty można otrzymać nawet kilkanaście złotych za tożsamą ilość znaków.

Dlatego, jeśli masz chwilę wolnego czasu w domu i szukasz dodatkowego zarobku, praca jako copywriter jest idealna dla Ciebie. Wystarczy posiadać komputer z dostępem do internetu i zacząć szukać zleceń, którym bez problemu podołasz.

Korepetycje przez internet

To kolejna forma zarobku, z której mogą skorzystać osoby przebywające w domu. Praca jako korepetytor, szczególnie preferowana jest przez osoby świetnie znające język obcy. W internecie można znaleźć sporo ofert, które odnoszą się do lekcji języka angielskiego czy niemieckiego. Teraz, gdy większość z nas jest w domu, chętniej sięga po tego typu usługi. Stawki, jakie może uzyskać korepetytor, zaczynają się już od 25 zł/h, dochodząc nawet do 70 zł za godzinę nauki.

Lekcje mogą odbywać się przy pomocy komunikatorów internetowych. Darmowe wersje pozwalają na prowadzenie rozmów głosowych i video. Jest to alternatywny sposób nauki, bez konieczności spotykania się w świecie realnym z naszym uczniem. Efekty mogą być tożsame, jak przy okazji zwykłej lekcji.

Udzielanie korepetycji nie jest związane tylko z nauką języków obcych. Poszukiwane są osoby, które dobrze czują się w dziedzinach z zakresu matematyki, informatyki czy… nauki robienia na drutach. Przebywając w domu, coraz więcej osób szuka możliwości zdobywania dodatkowych umiejętności, które mogą kiedyś przynieść wymierne korzyści.

praca zdalna
fot.pexels.com

Sprzedaż wykonanych rękodzieł

W ten sposób przechodzimy do kolejnego pomysłu zarobku przez internet. Ma to związek z tym, co jest zawarte wyżej w artykule na temat nauki robienia na drutach. Na popularnych portalach społecznościowych możemy znaleźć sporo ofert rękodzieł, które zostały wykonane samodzielnie. Serwetki, chustki, czapki, rękawiczki, akcesoria do dekoracji, wazony na kwiaty, stroiki – to tylko niektóre propozycje. Pomysł na produkt jest wiele. Swego czasu można było znaleźć sporo ofert odnoszących się do produkcji maseczek. Wiele osób zdecydowało się na tę formę zarobku przebywając w swoich domach. Następnie, poprzez wystawienie ogłoszenia, mogą zdobyć nowych klientów.

Przeprowadzenie treningu

Z racji tego, że są zamknięte siłownie, osoby, które dobrze czują się sportowo, mogą przeprowadzić dodatkowe treningi. Większość ćwiczeń, bez obciążenia można wykonywać w domu. Jak wiemy, obecność trenera wywołuje dodatkową mobilizację, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykupienie nawet jednej sesji treningowej. Trening personalny online może również okazać się skuteczny, co wizyta na siłowni.

Projektowanie graficzne i opieka nad social mediami

To już ostatnia propozycja przygotowana w dzisiejszym artykule. Dzisiejsze social media mają duże znaczenie w prowadzeniu firmy. Nawet najdroższa reklama video, która emitowana jest w telewizji, nie przyniesie dodatkowych przychodów, jak skutecznie prowadzony profil na Facebook’u lub Instagramie. Firmy chętnie szukają osób, które pomogą zaopiekować się ich kontami i w sposób skuteczny będą prowadzić komunikację z klientem i zajmować się reklamą w internecie.

Dodatkowo, jeśli potrafisz stworzyć proste grafiki w popularnych programach, będzie to Twoim atutem. Dobrze stworzone ilustracje graficzne możesz sprzedawać w internecie dla potencjalnych klientów. Z pewnością atutami tych wszystkich zawodów jest fakt, że mogą być wykonywane jako praca zdalna, z dowolnego miejsca na ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here