Monitor do grania 144 Hz

Udało Ci się wybrać wszystkie najważniejsze podzespołu do komputera, ale zastanawiasz się jeszcze nad nowym monitorem? Monitor do grania 144 Hz to jeden z najpopularniejszych wyborów obecnych graczy, który znajdziesz u wszystkich najlepszych producentów elektroniki do domu i biura. Czy warto go wybrać? Jakie są zalety, a jakie wady korzystania z monitorów 144 Hz. Jakie rodzaje tych monitorów znajdziesz w sklepach? Poniżej znajdziesz odpowiedzi właśnie na te pytania.

Dlaczego warto rozważyć zakup monitora 144 Hz?

Monitory o częstotliwości 144 Hz cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy. Nic dziwnego, ponieważ to monitory, które oferują bardzo dużo. Monitory 144 Hz są dostępne z różnymi typami matryc — zarówno droższymi z szerokimi kątami widzenia i świetnym odwzorowaniem kolorów, jak i takimi, które stawiają przede wszystkim na błyskawiczny czas reakcji. Dzięki temu gracze z zamiłowanie do strzelanek, jak i wielbiciele pięknych gier fabularnych znajdą coś dla siebie.

Monitor 144 Hz to również modele z różną przekątną i różnym formatem obrazu. Możliwość wybrania optymalnej wielkości i proporcji ekranu sprawia, że monitor do grania 144 Hz staje się świetnym wyborem nie tylko dla graczy, ale również dla osób pracujących wiele godzin przy komputerze bądź uwielbiających oglądać filmy w najlepszej jakości.

Monitor 144 Hz — jakie urządzenia są dostępne w sprzedaży?

Z roku na rok oferta monitorów do grania staje się coraz bogatsza. Jakie obecnie są monitory do grania? Jeżeli zależy Ci na małym, nieco tańszym, ale nadal wydajnym monitorze, wybierz model o przekątnej 24”. Dla fanów dużych ekranów jest monitor 144 Hz 27 cali, a dla poszukujących jak największego ekranu — nawet modele powyżej 31 cali. 

Monitory 144 Hz są dostępne również z płaskim lub zakrzywionym ekranem. Płaski ekran to najpopularniejszy i znacznie tańszy wybór, który oferuje szerokie kąty widzenia i dobrą jakość rozgrywki nawet dla kilku osób. Z kolei ekran o zakrzywionej matrycy pomaga osiągnąć pełną imersję w świat gry, wszystko ze względu na krzywiznę, która odwzorowuje kształt oka. Niezależnie jednak od tego, jaki monitor 144 Hz wybierzesz, odczujesz niesamowitą różnicę z grania w porównaniu do modeli 60 Hz.

Podsumowanie

Jaki jest najlepszy monitor LCD do grania? Modele 144 Hz z pewnością można za takie uznać. Te urządzenia oferują płynny obraz również w trakcie dynamicznych rozgrywek. Bez problemu znajdziesz modele z zakrzywionym ekranem bądź też z ogromną przekątną i wysoką rozdzielczością. Co jednak najważniejsze — wiele PC o bardzo dobrych podzespołach będzie współgrać z tymi monitorami, dzięki czemu uzyskasz najwyższą prędkość wyświetlania klatek na sekundę.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here