Lokata na nowe środki online

Wolne środki zgromadzone na nieoprocentowanym koncie każdego dnia tracą na wartości, zwłaszcza przy wysokiej inflacji. Jak je przed tym ochronić, ograniczając przy tym ryzyko inwestycyjne do minimum? Lokata na nowe środki online daje możliwość bezpiecznego zysku z posiadanych pieniędzy – wyższego niż w przypadku tradycyjnej lokaty. Sprawdzamy, czym jest i jak można na niej zarobić.

Jak to jest, że tracisz pieniądze, jeśli nie zaprzęgniesz ich do zarabiania? Stosunkowo prosto to zrozumieć na przykładzie codziennych zakupów. Jeśli cena twojego ulubionego chleba wynosi 3 zł, za posiadane 10 zł możesz kupić trzy bochenki i zostanie ci jeszcze złotówka. Jeśli jednak jego cena wzrośnie do 5 zł, za te same 10 zł kupisz już tylko dwa chleby. Tak właśnie inflacja (czyli wzrost cen) oddziałuje na siłę nabywczą Twoich pieniędzy – za tyle samo gotówki możesz kupić mniej. Aby tego uniknąć, pieniądze muszą na siebie pracować.

Lokaty terminowe dobre miejsce na nadwyżkę pieniędzy

Lokata terminowa to podstawowy produkt finansowy, który pozwoli Ci zarobić na posiadaniu nadwyżki pieniędzy. Jak to działa w praktyce? Wolne środki, czyli kapitał, deponujesz na koncie instytucji finansowej. W zamian za możliwość obracania Twoimi pieniędzmi instytucja finansowa wypłaca Ci wynagrodzenie, czyli odsetki.

Wysokość odsetek oraz termin trwania lokaty określany jest z góry. Dzięki czemu od razu wiesz, kiedy otrzymasz swoje pieniądze i ile zarobisz z tytułu odsetek. Lokaty mogą być krótko- lub długoterminowe (trwające powyżej 1 roku). Najpopularniejsze terminy lokat sięgają od 1 do 6 miesięcy. Zwykle im dłuższy okres deponowania pieniędzy, tym możesz liczyć na wyższe oprocentowanie. Nie jest to jednak regułą i zależy od polityki danej instytucji finansowej.

Deponowanie nadwyżek finansowych wiąże się z czasowym zamrożeniem gotówki. W przypadku lokat krótkoterminowych jest to czas od 1 do 12 miesięcy, w którym nie masz dostępu do części swoich środków. Warto pamiętać, że zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z częściową lub nawet całkowitą utratą naliczonych odsetek. Oczywiście ma to swoje plusy, jeśli szybko wydajesz pieniądze i rzadko udaje Ci się je zgromadzić na dłużej.

Lokata na nowe środki online – co to jest?

Lokata na nowe środki online to szczególny rodzaj depozytu, który pozwala zarobić więcej niż w przypadku zwykłej lokaty. Zazwyczaj różnice w zyskach sięgają tu kilku punktów procentowych, dlatego zdecydowanie warto ją rozważyć. Jak należy rozumieć nowe środki?

Nowe środki to pieniądze, które nie były do tej pory zdeponowane na rachunkach danej instytucji finansowej. Jednak w zależności od stosowanej definicji mogą być rozumiane na wiele sposobów. W niektórych ofertach za nowe pieniądze uznaje się również te, które znajdowały na twoim bieżącym koncie, ale nie zostały przez Ciebie wcześniej zdeponowane. Inne warunki podsumowują saldo z poprzedniego miesiąca, a za nowe środki uznają nadwyżkę ponad tę sumę.

Zanim więc zdecydujesz się na ofertę, sprawdź definicję lokaty na nowe środki w swojej instytucji finansowej. Jeśli wpłacony depozyt nie zostanie uznany za nowe pieniądze, otrzymasz standardowe warunki oprocentowania. Oczywiście zarobisz na lokacie, ale wykorzystując mechanizm nowych środków, możesz uzyskać znacznie więcej.

Pieniądze najłatwiej jest zdeponować przez internet, stąd wysoka popularność lokaty na nowe środki online. Zazwyczaj wystarczy kilka kliknięć w systemie lub aplikacji w telefonie, aby gotówka zaczęła dla Ciebie pracować.

Lokata na nowe środki online – pozostałe warunki

Lokatę na nowe środki online możesz założyć zwykle na okres od 1 do 12 miesięcy, czyli tak jak w przypadku lokat krótkoterminowych. Tu również wysokość oprocentowania różni się w zależności od wybranego czasu trwania depozytu. Minimalna kwota lokaty to zwykle około 1000 zł, choć zdarzają się oferty z niższymi progami wejścia. Maksymalnie możesz ulokować nawet kilkaset tysięcy złotych i więcej. Twoje środki chronione są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 000 euro.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródło:
https://najlepszelokaty.pl/lokata-na-nowe-srodki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here