Karta kredytowa Visa

Karta kredytowa Visa na stałe wpisała się w obraz rynku finansowego XXI wieku. Nosi ją przy sobie niemal każdy z nas i jest to jedna z najpopularniejszych marek na świecie. Podpowiadamy, czym jest karta kredytowa Visa, jak i kiedy powstała oraz co możesz dzięki niej mieć.

Historia karty kredytowej Visa sięga końca lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Wprowadzona przez Bank of America konsumencka karta kredytowa była wówczas drukowana na papierze, a jej limit wynosił 300 dolarów. Jednak dopiero w 1976 roku powstała nazwa Visa, którą znamy do dziś. To rozpoznawalna na całym świecie marka, a karta kredytowa Visa z roku na rok oferuje klientom coraz więcej możliwości.

Celem Visa niezmiennie pozostaje bycie najlepszym sposobem płacenia wszędzie i dla każdego. Tę politykę firma przekuwa w ciągły rozwój i udoskonalanie usług, a także współpracę z coraz większą liczbą uznanych partnerów. Przekłada się to zawsze na korzyści dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych.

Czym jest karta kredytowa?

Jak to zwykle bywa w przypadku najlepszych wynalazków, pomysł stworzenia karty kredytowej powstał z potrzeby dnia codziennego. Chodziło o możliwość płacenia za posiłki w restauracji bez konieczności uiszczania płatności podczas każdej wizyty. Zastąpiono je zbiorczym zestawieniem, dzięki czemu saldo mogło być opłacane tylko raz w miesiącu.

Aktualnie karta kredytowa oferuje zdecydowanie więcej możliwości i dostępna jest dla znacznie szerszego grona osób, jednak zasada jej działania pozostaje ta sama – dzięki linii kredytowej nie musisz płacić od razu. Ponadto korzystasz z bezpłatnego okresu bezodsetkowego, co oznacza, że odroczoną płatność otrzymujesz za darmo.

Dokonane kartą transakcje regulujesz raz w miesiącu, na podstawie wyciągu bankowego. Większe zakupy możesz rozłożyć na raty, a jeśli potrzebujesz na dłużej odroczyć płatność, możesz spłacać jedynie kwotę minimalną, czyli kilka procent zadłużenia.

Czy można mieć kartę kredytową od ręki?

Instytucje finansowe coraz mocniej wychodzą z ofertą do Ciebie, redukują procedury do minimum i wszelkie działania wymagane od klienta przenoszą do sieci. Dzięki temu możesz otrzymać kartę kredytową Visa bez wychodzenia z domu. Nie chodzi tu tylko o wnioskowanie czy weryfikację tożsamości, ale również o samo podpisanie umowy.

Niektóre banki oferują jeszcze ciekawsze rozwiązanie – jeśli zdecydujesz się na wizytę w oddziale banku, możesz uzyskać kartę kredytową od ręki. To rozwiązanie pozwala mocno zaoszczędzić czas i uniknąć opóźnień związanych z dostarczeniem przesyłki. Wszystko dzieje się podczas jednego spotkania w banku, jeśli więc potrzebujesz mieć szybko kartę kredytową w portfelu, warto rozważyć tę możliwość.

Karta kredytowa od ręki sprawdzi się znakomicie, jeśli kolejnego dnia wsiadasz w samolot i nie możesz czekać na długi proces przygotowania i wysyłki karty. Dlaczego warto wziąć kredytówkę w podróż za granicę?

Karta kredytowa Visa za granicą – większy spokój i przyjemniejsza podróż

Honorowana w niemal każdym zakątku świata karta kredytowa Visa daje Ci możliwość wygodnego płacenia za wszystko, bez noszenia przy sobie gotówki. Nie musisz też szukać kantorów wymiany walut, nawet jeśli odwiedzasz kilka krajów podczas jednej podróży. Płacisz elektronicznie, a rozliczeniem i przewalutowaniem zajmuje się podpięta do systemu bankowego infrastruktura informatyczna.

Dzięki karcie kredytowej bez problemu wypożyczysz samochód w innym kraju, zakupisz bilet lotniczy online lub zarezerwujesz apartament na wybrzeżu. Linia kredytowa pozwoli Ci opóźnić płatność za produkty i usługi. Uregulujesz zobowiązania, gdy wrócisz do kraju i otrzymasz kolejną pensję lub przelew za wykonaną jako freelancer pracę.

Karta kredytowa w portfelu (lub telefonie) daje też poczucie większego komfortu w podróży. Od ręki dysponujesz środkami, gdy wydarzy się coś nieplanowanego, jak wizyta u lekarza, konieczność zakupu kolejnego biletu lotniczego czy inna sytuacja losowa.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródło

https://www.totalmoney.pl/artykuly/9316,karty-kredytowe,co-to-jest-karta-kredytowa-i-do-czego-sluzy,1,1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here