microsoft
fot.pexels.com

W ramach pracy zdalnej, pracownicy zaczęli jeszcze bardziej korzystać z narzędzi i aplikacji, które są dostępne na rynku. Spotkania zespołu nie mogłyby się odbyć bez komunikatorów internetowych, planowanie i realizacja zadań dzięki aplikacjom, umożliwiającym rozdzielenie tasków, a napisana treść przy pomocy edytorów tekstowych. Microsoft udostępnił szereg rozwiązań mających ułatwić współpracę między pracownikami i znacznie przyspieszyć wszystkie procesy w firmie. Oto pięć narzędzi dostępnych w każdym przedsiębiorstwie.

Microsoft Teams – komunikuj się z zespołem

Jest to usługa internetowa, która w ostatnich miesiącach osiągnęła szczególną popularność. Miała na to wpływ pandemia koronawirusa. Z jej funkcji korzystała duża część użytkowników w pracy, szkole czy życiu prywatnym. Usługa Microsfot Teams może zostać wykorzystana przy wideokonferencjach. Pozwala to na komunikację z zespołem niezależnie od tego w jakim miejscu pracujecie. Dzięki temu zwiększysz produktywność i efektywność pracy. Spotkania wirtualne pozwalają uczestnikom na swobodną rozmowę jeden na jeden lub przy okazji zebrań zespołu, konferencji, webinarów czy organizacji szkoleń. Oprogramowanie na szereg dodatkowych funkcji do wykorzystania, np. udostępnianie ekranu, aby jego uczestniczy mogli zobaczyć, co masz na ekranie, udostępnianie plików w czasie rzeczywistym czy integracja z pozostałymi narzędziami od Google.

Excel – elektroniczny kalkulator

Jest to arkusz kalkulacyjny, który wchodzi w skład pakietu Microsfot Office. Przeznaczony jest zarówno dla systemów Windows, jak i macOS, iOS czy Android. Jest to narzędzie bardzo często wykorzystywane w firmach, ale również w gospodarstwach domowych. Głównym zastosowaniem Excela jest wykonywanie obliczeń ( poniesione wydatki lub odniesione zyski). Wśród dodatkowych funkcji należy wyróżnić tworzenie wykresów czy raportów z użyciem tabel przestawnych. To niezawodna aplikacja, zastępująca kartkę. Wszystkie dane możemy mieć w jednym miejscu oraz w bardzo szybki sposób dokonać obliczeń. Znajomość Excela na poziomie zaawansowanym jest bardzo cenione przez pracodawców. Przydatne kursy video i tutoriale znajdziemy w internecie. Podczas, gdy większość czasu spędzamy w domu, warto opanować umiejętność posługiwania się Excelem.

OneDrive – magazyn plików

Masz nadmierną ilość plików znajdujących się w Twoim komputerze? Skorzystaj z kolejnego narzędzia, którym jest OneDrive. Jest to wirtualny dysk, umożliwiający dostęp do udostępnionych plików z dowolnego miejsca na świecie. Jesteś fotografem lub tworzysz filmy video? Umieść je w chmurze zamiast korzystać z dysków zewnętrznych. To narzędzie świetnie sprawdza się przy korzystaniu z kilku komputerów. Synchronizacja plików między urządzeniami jest jego największą zaletą. Pozwoli to na spokojną pracę z pozostałymi członkami zespołu.

narzędzia microsoft
fot.pexels.com

PowerPoint – multimedialny specjalista

Masz ważne spotkanie biznesowe z nowym klientem i potrzebujesz stworzyć prezentację, która zwali z nóg Twojego kontrahenta? Skorzystaj z narzędzia PowerPoint. To program do tworzenia prezentacji multimedialnych. Wyświetlisz je za pomocą projektora, monitora lub wydrukujesz każdemu z osobna. Dzięki temu urozmaicisz swoje wystąpienie, zaoszczędzisz czas i w sposób ciekawy przedstawisz swoje wystąpienie. Prostota i intuicyjność obsługi oraz wszechstronność pozwolą na sprawne korzystanie z tego narzędzia zarówno na komputerze, jak i tablecie czy smartfonie.

Microsoft Word – szybkość i niezawodność

Ostatnim prezentowanym przez nas narzędziem jest Word. To edytor tekstu, dzięki któremu w bardzo szybki sposób stworzysz, edytujesz i udostępnisz swoją pracę. Wchodzi w skład pakietu Microsoft Office. Możemy dostosować go zarówno do formy czytania, jak i pisania. Rozbudowane menu umożliwi wstawienie obrazu, tabeli, wykresów, symboli czy umieścić komentarz nawiązujący do treści. Znajdzie swoje zastosowanie w przypadku pracy zespołowej. Stanie się dzięki temu przyjemniejsza i efektywniejsza. Zaletą tego narzędzia jest funkcja Redaktora umożliwiająca uzyskanie sugestii dotyczących pisowni i stylu pisania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here